Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterWszystkie dni173680

Jasełka w grupie V

jaselka1jaselka2

W poniedziałkowe popołudnie przedszkolaki z grupy V wprowadziły rodziców i przybyłych gości, w magię Świąt Bożego Narodzenia, w czasie " Jasełek". Nauczycielki tradycyjnie, ale z nowym brzmieniem kolęd, przygotowały grupę sześciolatków do wystawienia przedstawienia Narodzenia Pana. Przybyli rodzice z wyczekiwaniem oglądali rolę mówioną przez swoją pociechę. Melodie znanych kolęd wyśpiewywanych przez dzieci po raz kolejny wprawiły wszystkich zebranych w ten piękny czas zadumy i refleksji, skłaniający do dzielenia się opłatkiem i życzeń bliźniemu wartości, które powinny nas prowadzić przez życie, cały rok. Po części artystycznej zasiedliśmy do namiastki stołu wigilijnego, przygotowanego przez nauczycielki wspólnie z rodzicami naszych dzieci. Rodzice stanęli na wysokości zadania, mamy przygotowały przepyszne pierogi, kapustę i oczywiście rybkę. Nie zabrakło czerwonego barszczu z uszkami. Kto był i kosztował na pewno nie żałował... Z podziękowaniami za pomoc dla wszystkich rodziców i ich bliskich życzenia świątecznej magii, pokoju i wzajemnej bliskości składają n-lki grupy V: Ewa Winconek, Bożena Kuchnio i Małgorzata Olszak.

Spotkanie Mikołajkowe u Najmłodszych.

Wpisany przez Małgorzata Olszak

mikolajki-maluszki We wtorek 09.12.2014r. W Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Rykach odbyło się spotkanie Mikołajkowe w „Maluchach'', na które przybyli licznie rodzice ze Swoimi pociechami. Wspólnie robiliśmy ozdoby choinkowe i stroiliśmy choinkę. Najwazniejszą atrakcją dla dzieci była wizyta Św. Mikołaja, który każdego obdarował prezentem. Był też poczęstunek, własnoręcznie pieczone gofry. Całe spotkanie wprowadziło Wszystkich w radosny, świąteczny nastrój.

Mikołaj w przedszkolu

Wpisany przez Małgorzata Olszak

W naszym przedszkolu potwierdziło się przekonanie,że Mikołaj Święty przynosi prezenty.

Więcej: Mikołaj w przedszkolu

Koło teatralne

Wpisany przez Anna Oździńska

Mali aktorzy już na scenie.......

2

We wtorkowe, listopadowe popołudnie, funkcjonujące w naszym przedszkolu koło teatralne przygotowało „Spotkanie Andrzejkowe”, na którym mali artyści i ich opiekunowie mogli pochwalić się efektami swojej ciężkiej, ale jakże przyjemnej, połączonej z zabawą, pracy przed najbliższymi.

Więcej: Koło teatralne

DYŻUR ŚWIĄTECZNY

DRODZY RODZICE!!!

W TYM ROKU PRZEDSZKOLNYM 2014/2015 DYŻURY ŚWIĄTECZNE, FERYJNE I WEEKENDOWE PEŁNI PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 5 W RYKACH, PRZY ULICY KOCHANOWSKIEGO.

DNI DYŻURU ŚWIĄTECZNEGO:

22-24 GRUDZIEŃ (PONIEDZIAŁEK- ŚRODA)

29-31 GRUDZIEŃ (PONIEDZIAŁEK- ŚRODA)

2 STYCZNIA (PIĄTEK)

5 STYCZNIA (PIĄTEK)

BARDZO PROSIMY O INFORMACJĘ DO 19 GRUDNIA, DO WYCHOWAWCÓW GRUP, KTO BĘDZIE KORZYSTAŁ Z OPIEKI PRZEDSZKOLA W TYCH DNIACH.