Organizacja placówki

Jesteśmy Przedszkolem

5 oddziałowym z  grupami integracyjnymi, dającymi dzieciom szansę na normalne życie w społeczeństwie.
W przedszkolu funkcjonuje pięć grup:

• Grupa I 3 -latki
  • Grupa II 4 latki
  • Grupa III 5 latki
  • Grupa IV 6 latki
  • Grupa V 4- 5 - 6 latki

Dzieci do przedszkola przyjmuje komisja złożona z dyrektora, przedstawiciela Rady Rodziców, nauczyciela. Dzieci ze specjalnymi potrzebami przyjmowane są na podstawie orzeczeń z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego. Rekrutacja nowych wychowanków odbywa się w miesiącu kwietniu każdego roku. Szczegółowe zasady rekrutacji znajdują się w statucie przedszkola.
Do opieki nad dziećmi zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną:

• 12 nauczycielek, nauczyciela katechetę oraz psychologa, pedagoga specjalnego, logopedę, rehabilitanta.
  • Pracownicy administracji i obsługi to: intendentka, trzy kucharki, cztery woźne oddziałowe, pomoc nauczycielki i pracownik do prac różnych.
  • Dodatkowo przedszkole oferuje zajęcia  tj. rytmikę, koło ekspresji twórczej, koło teatralne,tańce ludowe, gdzie dzieci poznają zwyczaje i kulturę ziemi lubelskiej jak też uczą się tańców regionalnych.
  • W placówce systematycznie organizowane są spotkania popołudniowe z rodzicami i dziećmi prowadzone w formie zabawowej, rozrywkowej, zachęcają nawet te najmłodsze przedszkolaki.

Dajemy dzieciom i rodzicom:

• bezpieczeństwo i wsparcie,
  • nauczanie i wychowanie przez wysoko wykwalifikowaną kadrę,
  • współpracę z rodzicami na zasadzie partnerstwa wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom,
  • gruntowne przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w szkole,
  • indywidualny i wszechstronny rozwój dziecka,
  • udział dzieci w życiu środowiska lokalnego,
  • atrakcyjny pobyt dzieci w przedszkolu połączony z różnymi wycieczkami.

Plan nadzoru pedagogicznego w roku szkolnym 2011/2012.